25 lipca 2017
Pramerica wypłaciła jeszcze więcej świadczeń klientom

Pramerica Życie TUiR SA wypłaciła więcej świadczeń w pierwszej połowie 2017 roku niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Suma wypłaconych świadczeń za okres styczeń – czerwiec 2017 wyniosła 41,5 mln PLN, a to o 15,4% więcej niż w pierwszym półroczu 2016 roku.

Pobierz pełną informacje tutaj.

13 lipca 2017
Młodzi Polacy są ambitni i przedsiębiorczy, choć niepewni swojej przyszłości finansowej

Wyniki badania Pramerica Insight, wskazują że młodzi Polacy (25-34 lata) są ambitni i przedsiębiorczy, choć niepewni swojej przyszłości finansowej. Za cel finansowy stawiają sobie przeważnie założenie lub rozwinięcie firmy oraz zabezpieczenie bieżących potrzeb. Z kolei młode pokolenie Amerykanów aktywnie dąży do zapewnienia odpowiedniego poziomu życia na emeryturze. Co jeszcze o młodych Polakach mówi badanie „Pramerica Insight: Polacy i Amerykanie o finansach osobistych” dowiedzą się Państwo z załączonych materiałów prasowych.
Pobierz pełną informację tutaj.

Pobierz infografikę.

 

 

3 lipca 2017
Strefa Beztroskiego Relaksu Pramerica zaprasza!

Przed siedzibą główną Pramerica powstała Strefa Beztroskiego Relaksu, na której warszawscy przechodnie mogą odpocząć od zgiełku miasta na wygodnych leżakach i miękkiej trawie. Serdecznie zapraszamy do korzystania! Pobierz pełna informację tutaj.

 

26 kwietnia 2017
Dzień Przedsiębiorczości w Pramerica Życie

Pramerica Życie wzięła udział w programie „Dzień przedsiębiorczości" organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 26 kwietnia 2017 r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odwiedzili centralę firmy oraz jej oddziały i mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki pracy w towarzystwie ubezpieczeń, a także kulisy udzielania klientom profesjonalnego wsparcia finansowego. Pobierz pełną informację tutaj.

 

25 kwietnia 2017
Jak wielką Moc Działania mają w sobie polscy uczniowie?

Pramerica uruchamia polską edycję międzynarodowego programu Spirit of Community, promującego działalność społeczną wśród uczniów.
Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Prudential Financial Inc. (PFI) Spirit of Community, który powstał  ponad 20 lat temu. Ideą projektu jest zwrócenie uwagi na młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności, mają głowę pełną pomysłów, jak zmieniać świat na lepszy i odwagę, by działać. Pobierz pełną informację prasową tutaj.

 

3 kwietnia 2017
Pramerica Życie Etyczną Firmą

Pramerica Życie została wyróżniona tytułem Etyczna Firma Roku w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Puls Biznesu. To już drugie wyróżnienie spółki. W konkursie Etyczna Firma wyróżnione zostały firmy prowadzące działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na wartościach, wykazujące największą aktywność w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. Pobierz pełną informację tutaj.

 

 

1 marca 2017 
Pramerica Życie z atrakcjami dla warszawskich rodzin

Pramerica Życie jest partnerem tegorocznych Warszawskich Dni Rodzinnych, które odbędą się w dniach 17-19 marca. To wyjątkowe święto, podczas którego rodziny z dziećmi będą miały okazję nieodpłatnie skorzystać z ofert firm realizujących zajęcia dla najmłodszych, ośrodków kształcenia, czy placówek rozwojowych. Pobierz pełną informację tutaj.

 

30 stycznia 2017
Ostrzeżenie dla klientów Pramerica


Eu4ya, Goldberg & Sons Sp. z o.o., Krakowska Kancelaria Finansowa, Warszawska Kancelaria Finansowa, Mazowiecka Izba Finansowa, Kancelaria Prawa Europejskiego, Biuro Kontroli Polis, Gdańska Kancelaria Finansowa, Małopolskie Centrum Finansowe, Krakowskie Centrum Finansowe, Centrum Logistyki Finansowej nie współpracują i nigdy nie współpracowały z Pramerica Życie TUiR SA.

W związku z pojawiającymi się pytaniami ze strony klientów, Pramerica Życie TUiR SA oświadcza, że nie udzieliła pełnomocnictw do działania w swoim imieniu następującym podmiotom pośrednictwa finansowego: Eu4ya, Goldberg & Sons Sp. z o.o., Krakowska Kancelaria Finansowa, Warszawska Kancelaria Finansowa, Mazowiecka Izba Finansowa, Kancelaria Prawa Europejskiego, Biuro Kontroli Polis, Gdańska Kancelaria Finansowa, Małopolskie Centrum Finansowe, Krakowskie Centrum Finansowe, Centrum Logistyki Finansowej.

Zachęcamy także do zapoznania się z komunikatami przygotowanym przez:

Komisję Nadzoru Finansowego: https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/2013/dzialalnosc_firm.html/
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12440.

 

Informujemy również, że w serwisie internetowym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dostępny jest elektroniczny rejestr agentów ubezpieczeniowych. W przypadku pojawienia się wątpliwości, czy dany pośrednik współpracuje z Pramerica Życie TUiR SA, mogą Państwo w łatwy sposób zweryfikować te dane za pomocą rejestru oraz upewnić się czy firmy, które składają Państwu alternatywne oferty rozwiązań finansowych, są wiarygodnym źródłem informacji. Formularz dostępny jest na stronie internetowej KNF: www.knf.gov.pl  w zakładce „Dla rynku", „Rejestry i ewidencje": „Rejestr agentów ubezpieczeniowych".

Kliknij aby przejść do Rejestru agentów ubezpieczeniowych.

Agent ubezpieczeniowy ma obowiązek okazać pełnomocnictwo od towarzystwa ubezpieczeniowego na każde żądanie klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią Pramerica pod numerem telefonu: 800 33 55 33.

 

14 czerwca 2016
Ochrona życia i zdrowia w jednej polisie


Pramerica Życie TUiR SA wprowadza właśnie na rynek innowacyjny produkt Ubezpieczenie na Całe Życie + Zdrowie. Jest to ubezpieczenie na całe życie z możliwością wypłaty świadczenia w razie poważnego zachorowania.
Pobierz pełną informację tutaj.

 

18 maja 2016
Pramerica Życie TUiR SA partnerem VIII Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet „Be The Change"


Konferencja „Be The Change" odbędzie się 19 maja, a udział w niej potwierdziło ponad 500 przedsiębiorczych kobiet. Podczas tego wydarzenia uczestniczki będą miały okazję wysłuchać prelekcji Anety Podymy - Prezes Zarządu Pramerica Życie pt. „Jak zwyciężać i zmieniać świat" na temat odwagi do podejmowania zmian w swoim życiu. Dodatkowo na stoisku Pramerica Życie uczestniczki będą mogły z Life Plannerami podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poznać możliwości i szanse, jakie płyną ze współpracy z towarzystwem.

22 grudnia 2015
Godziny otwarcia Centrali oraz oddziałów w dniach świątecznych


Szanowni Państwo,
w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia uprzejmie informujemy, że w Wigilię, 
tj. 24 grudnia 2015 r. Centrala oraz wszystkie oddziały Pramerica Życie TUiR SA będą nieczynne

Natomiast w dniu 31 grudnia nasi pracownicy będą do Państwa dyspozycji zarówno w Centrali, 
jak i w oddziałach do godziny 13:00

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

 

7 grudnia 2015
Zmiany opłat od wykupu w Ubezpieczeniu na Całe Życie z UFK Skała Gibraltaru


Szanowni Państwo, 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 9 listopada Zarząd Pramerica Życie TUiR SA podjął uchwałę nr 3/11/2015 dotyczącą zrzeczenia się prawa do pobierania opłaty od wykupu (poprzez jej określenie na poziomie 0% wartości umarzanych środków) w przypadku częściowego wykupu lub rezygnacji z umowy Ubezpieczenia na Całe Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym Skała Gibraltaru. 

Powyższa uchwała ma związek z wydaniem przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzji administracyjnej z dnia 2 listopada nr RPZ 12/2015 trybie art. 28 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (treść decyzji dostępna na stronie internetowej http://uokik.gov.pl/decyzje/).

Tabela Opłat i Limitów, na podstawie której Państwa umowa Ubezpieczenia na Całe Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym została zawarta, pozostaje w mocy. Natomiast w odniesieniu do decyzji dotyczących wykupu lub rezygnacji z umowy podjętych po wprowadzeniu nowych zasad ustalania wartości wykupu Pramerica Życie TUiR SA będzie stosować opłatę od wykupu w wysokości 0%.

Wspomniana wyżej uchwała ma zastosowanie wobec decyzji o częściowym wykupie lub rezygnacji podjętych po tym terminie, dotyczy wszystkich Klientów posiadających zawarte umowy Ubezpieczenia na Całe Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym Skała Gibraltaru, niezależnie od roku polisowego. Zobowiązanie to ma charakter bezterminowy (tj. ubezpieczający będą mogli skorzystać z ww. możliwości przez cały okres obowiązywania danej umowy) i nieodwołalny. 

Jednocześnie chcemy przypomnieć najistotniejsze cechy Ubezpieczenia na Całe Życie 
z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, które oferuje: 
1. Długoterminową ochronę ubezpieczeniową z wysoką sumą ubezpieczenia (nie jest to zatem wyłącznie lokata czy inwestycja). 
2. Wypłatę świadczenia w razie śmierci, całkowitego i trwałego inwalidztwa lub zdiagnozowania Choroby śmiertelnej. Ponadto w przypadku wystąpienia częściowego i trwałego inwalidztwa ubezpieczenie zapewnia zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Na wniosek Klienta ochrona ubezpieczeniowa może być rozszerzona o dodatkowe ubezpieczenia chorobowe i wypadkowe. 
3. Kontynuację umowy z zachowaniem ochrony ubezpieczeniowej w sytuacji, gdy opłacanie przez Klienta regularnych składek nie jest możliwe (koszt ubezpieczenia jest pobierany ze zgromadzonych wcześniej środków). Powyższe zdarzenie nie skutkuje natychmiastowym wykupem (tj. rozwiązaniem umowy). 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Państwa Life Plannerem lub też z naszymi konsultantami dostępnymi pod numerem bezpłatnej infolinii: 800 33 55 33 w godzinach od 8:30 do 17:00.

27 października 2015
Aneta Podyma i Helena Gosk w raporcie „Kobiety w finansach"

Aneta Podyma, Prezes Zarządu Pramerica Życie TUiR SA oraz Helena Gosk, Wiceprezes Zarządu znalazły się na liście 200 najbardziej wpływowych kobiet w polskim sektorze finansowym. Raport „Kobiety w finansach" ma skłonić do refleksji nad przełamaniem stereotypowego myślenia, iż specjalistami w sektorze finansowym mogą być wyłącznie mężczyźni (źródło: www.ingos.pl). Patronatami honorowymi raportu są: Związek Banków Polskich, Polska Izba Ubezpieczeń oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.


Pełna treść raportu znajduje się na stronie www.ingos.pl.


 

23 czerwca 2015
Zmiana oferty funduszy dostępnych w ramach Ubezpieczenia na Całe Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym

Informujemy, że z dniem 3 lipca 2015 r. nastąpi zmiana oferty dwóch funduszy: z UFK Pramerica - PKO Akcji na UFK Pramerica - PKO Akcji Plus oraz z UFK Pramerica - PKO Obligacji na UFK Pramerica - PKO Papierów Dłużnych Plus Powyższa zmiana wynika z decyzji PKO TFI S.A. o połączeniu subfunduszy (o tożsamym profilu ryzyka, polityce inwestycyjnej i opłatach) wydzielonych w ramach PKO Parasolowy FIO: PKO Akcji Plus przejmuje subfundusz PKO Akcji, natomiast subfunduszu PKO Papierów Dłużnych Plus wchłania PKO Obligacji. Postanowienie wchodzi w życie z dniem 3 lipca br.


Więcej informacji na temat zmiany oferty znajduje się w Komunikacie dla Klientów.


 

1 czerwca 2015
Nowy Prezes i Dyrektor Generalny Pramerica Życie TUiR SA

W dniu dzisiejszym Aneta Podyma objęła stanowisko Dyrektora Generalnego (CEO) Pramerica Życie
TUiR SA, natomiast stanowisko Prezesa Zarządu obejmie z chwilą akceptacji przez Komisję Nadzoru Finansowego. 

Przed dołączeniem do zespołu Pramerica Aneta Podyma pełniła funkcję Dyrektora Zarządzającego na Polskę, Czechy, Słowację i Węgry w Genworth Financial. Odpowiadała m.in. za strategię rozwoju ubezpieczeń płatności i stylu życia (lifestyle protection insurance). Ma ogromne międzynarodowe doświadczenie w zakresie strategii biznesowej, rozwoju sprzedaży i biznesu oraz zaawansowanych produktów finansowych, współpracy z organami nadzoru, a także zarządzania procesami operacyjnymi. 

Spółka podała również do wiadomości, że z dniem 1 czerwca 2015 r. Helena Gosk - Członek Zarządu, Dyrektor ds. Ubezpieczeń Grupowych objęła funkcję Wiceprezesa oraz Dyrektora ds. Ubezpieczeń Grupowych i Bancassurance.

Poniżej zamieszczamy informację prasową dotyczącą zmian w Zarządzie Pramerica Życie TUiR SA.


Kliknij aby przejść do informacji prasowej .


 

1 października 2014
Nowa odsłona kampanii reklamowej Pramerica Życie TUiR SA

1 października 2014 roku rozpoczęła się kampania outdoorowa Pramerica Życie
TUiR SA pod hasłem „Profesjonalizm w każdym detalu", która jest kontynuacją wieloletniej strategii komunikacyjnej firmy.
Tegoroczna odsłona, tak jak i poprzednie edycje, ma charakter wizerunkowy. Jej głównym przekazem jest istotność wysokiej jakości w każdym aspekcie działalności Pramerica Życie 
TUiR SA.

Naszą wizytówką są agenci ubezpieczeniowi - Life Plannerzy® - doskonale wyszkoleni i wyselekcjonowani specjaliści. To oni stanowią symbol profesjonalizmu i jakości naszej marki. Dlatego kreacja kampanii opiera się na wyeksponowaniu zdjęć przedstawiających postacie agentów ubezpieczeniowych. Ich fotografie można oglądać na kilkunastu billboardach w 12 największych miastach Polski. Co więcej w tym roku obchodzimy 15-lecie działalności Pramerica Życie TUiR SA na polskim rynku, o czym z przyjemnością informujemy na wielkoformatowych plakatach. Kampania potrwa do końca października 2014 r.

Pramerica Życie TUiR SA stawia nie tylko na profesjonalizm, ale i na wiarygodność. Dlatego billboardy przedstawiają zdjęcia ludzi, z którymi na co dzień współpracujemy i których można spotkać w naszych oddziałach. Jesteśmy firmą godną zaufania i chcemy być wiarygodni zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych Klientów. Konsekwentnie realizujemy kampanie, w których uczestniczą nasi agenci - Life Plannerzy® - mówi Małgorzata Przychodzeń, Rzecznik Prasowy. Z pełnym przekonaniem podajemy ich tożsamość, gdyż godnie reprezentują naszą firmę. W tym roku w kampanii wzięły udział 23 osoby i jest to grono najlepszych agentów ubezpieczeniowych Pramerica Życie TUiR SA - dodaje Małgorzata Przychodzeń.

Autorem fotografii jest Monika Zielska, a sesję zdjęciową zrealizowano w „Studio Tęcza".


 

11 sierpnia 2014
Ważna informacja dotycząca zmiany siedziby Pramerica Życie TUiR SA

Zmieniamy się nie tylko dla Klientów, ale i dla naszych pracowników. W związku z tym od 11 sierpnia 2014 roku mogą Państwo znaleźć nas pod nowym adresem. Nasza nowa siedziba zlokalizowana jest w nowoczesnym, przyjaznym dla środowiska biurowcu Atrium 1 przy al. Jana Pawła II 17 w Warszawie. 


 

6 sierpnia 2014
Ważna informacja dotycząca Eu4ya


Eu4ya, Goldberg & Sons Sp. z o.o., Krakowska Kancelaria Finansowa, Warszawska Kancelaria Finansowa, Mazowiecka Izba Finansowa, Kancelaria Prawa Europejskiego oraz Biuro Kontroli Polis nie współpracują i nigdy nie współpracowały z Pramerica Życie TUiR SA.

W związku z pojawiającymi się pytaniami ze strony klientów, Pramerica Życie TUiR SA oświadcza, że nie udzieliła pełnomocnictw do działania w swoim imieniu następującym podmiotom pośrednictwa finansowego: Eu4ya, Goldberg & Sons Sp. z o.o., Krakowska Kancelaria Finansowa, Warszawska Kancelaria Finansowa, Mazowiecka Izba Finansowa, Kancelaria Prawa Europejskiego, Biuro Kontroli Polis.

Zachęcamy także do zapoznania się z komunikatem przygotowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego : http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/dzialalnosc_firm.html

Informujemy również, że w serwisie internetowym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dostępny jest elektroniczny rejestr agentów ubezpieczeniowych. W przypadku pojawienia się wątpliwości, czy dany pośrednik współpracuje z Pramerica Życie TUiR SA, mogą Państwo w łatwy sposób zweryfikować te dane za pomocą rejestru oraz upewnić się czy firmy, które składają Państwu alternatywne oferty rozwiązań finansowych, są wiarygodnym źródłem informacji. Formularz dostępny jest na stronie internetowej KNF: www.knf.gov.pl  w zakładce „Dla rynku", „Rejestry i ewidencje": „Rejestr agentów ubezpieczeniowych".

Kliknij aby przejść do Rejestru agentów ubezpieczeniowych .

Agent ubezpieczeniowy ma obowiązek okazać pełnomocnictwo od towarzystwa ubezpieczeniowego na każde żądanie klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią Pramerica pod numerem telefonu: 800 33 55 33.

19 marca 2014
Uruchomiliśmy Portal Klienta Indywidualnego Pramerica

Rejestracja w Portalu e-klient zapewnia naszym Klientom indywidualnym dostęp do wszystkich danych dotyczących polis, pozwala na samodzielne zarządzanie polisą on-line oraz skraca czas wymiany informacji z Pramerica Życie TUiR SA, a także skraca czas realizacji dyspozycji.

W Portalu nasi Klienci znajdą m.in. aktualne dane o umowach ubezpieczenia, dane dotyczące płatności i pożyczek, historię płatności oraz status wniosków o wypłatę świadczenia, a także niezbędne formularze. 

Poprzez Portal będzie można również dokonać zmian danych teleadresowych, częstotliwości opłacania składki, dnia pobrania składki oraz wielu innych.

Serdecznie zachęcamy do rejestracji w Portalu  oraz dzielenia się z nami opiniami na jego temat poprzez formularz kontaktowy.

 


 

10 października 2013
Witamy na nowej stronie internetowej Pramerica

Nowa strona pozwala w prosty i szybki sposób uzyskać dostęp do wszelkich informacji dotyczących zarówno samej firmy jak i naszych ubezpieczeń. Znajdziecie tu Państwo zawsze aktualne opisy naszych produktów, Ogólne Warunki Ubezpieczeń i formularze, adresy naszych oddziałów oraz wiele innych przydatnych informacji. Za pośrednictwem strony będziecie Państwo mogli także zgłosić roszczenie, czy skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania wszystkich zakładek strony oraz do dzielenia się z nami opiniami na jej temat poprzez formularz kontaktowy.

 


 

9 września 2013 
Korzystne zmiany w umowach dodatkowych

Rozszerzyliśmy zakres ochrony trzech spośród naszych umów dodatkowych, a mianowicie:  Ubezpieczenia na wypadek Poważnego Zachorowania, Ubezpieczenia na wypadek Pobytu w Szpitalu lub Operacji oraz Ubezpieczenia na wypadek Uszczerbku na Zdrowiu wskutek Nieszczęśliwego Wypadku.

Dowiedz się więcej w oficjalnej informacji o zmianach

 


 

6 sierpnia 2013 
Zgłaszanie roszczeń online już dostępne

W Pramerica wiemy, że przy wypłacie świadczenia liczy się czas. Od sierpnia umożliwiamy więc zgłoszenie roszczenia już na pięć różnych sposobów, a świadczenie można otrzymać nawet już po 3 dniach.

Dowiedz się więcej o zgłaszaniu roszczeń w Pramerica.