Pramerica działa w Polsce od 1999 roku, ale korzenie firmy sięgają dużo dalej. Jesteśmy spółką należącą do grupy kapitałowej Prudential Financial, Inc. (PFI) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która działa w sektorze usług finansowych już od ponad 135 lat.

 

Historia PFI na świecie


Przejdź do 1875 - 1885 - 1896 - 1979 - 1999 - 2001 - 2010


1875

Spółka Prudential Financial, Inc. (PFI) została założona w 1875 roku przez Johna F. Drydena – businessmana i amerykańskiego senatora. W latach 70. XIX w., kiedy Stany Zjednoczone borykały się z recesją, Dryden odpowiadając na społeczne zapotrzebowanie, przeniósł na rynek amerykański zdobywające popularność w Anglii ubezpieczenia przemysłowe – ze składką tak niską, jak „3 centy tygodniowo”, dzięki czemu nawet najubożsi mogli nabyć polisę. Spowodowało to, że spółka bardzo szybko się rozwijała.


1885

Dziesięciolecie swojej działalności świętowano w roku wydania milionowej polisy.


1896

Symbolem firmy stała się skała Gibraltaru, uosabiająca siłę, stabilność, wiedzę i innowację. Chociaż szczegóły rysunku logo zmieniały się na przestrzeni lat, Skała do dziś pozostaje oficjalnym symbolem spółki.


1979

PFI otworzył swoje pierwsze zagraniczne przedsięwzięcie w branży ubezpieczeń na życie tworząc spółkę joint venture w Japonii.


1999

PFI otworzył swoją spółkę w Polsce – był to początek istnienia dzisiejszej Pramerica Życie TUiR SA.


2001

13 grudnia PFI zadebiutował na nowojorskim parkiecie.


2010

PFI ogłosił przejęcie spółek Star Life Insurance oraz Edison Life Insurance z grupy kapitałowej AIG (American International Group). 


Powrót na górę strony

 

Czytaj więcej na stronie Co nas wyróżnia oraz na www.prudential.com.

Prudential Financial, Inc., spółka zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, nie jest powiązany w żaden sposób z Prudential plc, spółką zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii.