Pramerica Życie TUiR SA od początku swojej działalności prowadzi działalność charytatywną. Tradycją firmy stał się organizowany co roku Światowy Dzień Wolontariusza.

W tym dniu pracownicy i współpracownicy firmy na całym świecie, wraz z rodzinami, znajomymi i przyjaciółmi poświęcają swój wolny czas na prace charytatywne.

 


Myśląc Globalnie

Pierwszy ogólnofirmowy Dzień Wolontariusza został zorganizowany przez PFI 28 października 1995 roku. Podczas tej inicjatywy pięć tysięcy pracowników wzięło udział w stu projektach. Od tamtej pory liczba uczestników Światowego Dnia Wolontariusza przekroczyła już 378 tysięcy osób (stan na dzień: 
30.08.2013 r.). Czytaj więcej...


Ukoronowaniem wieloletniej działalności charytatywnej Pramerica Życie było powołanie w 2009 r. Fundacji Pramerica (więcej o fundacji na stronie: www.fundacjapramerica.pl). Rok później otrzymaliśmy status organizacji pożytku publicznego (OPP).

Nasze działania służyć mają rozwiązywaniu konkretnych ludzkich problemów i wprowadzaniu trwałych, pozytywnych zmian w życie dzieci i młodzieży. W środowisku, gdzie wielu dorosłych i dzieci zmuszonych jest do korzystania z pomocy społecznej, chcemy rozbudzać w uczniach ciekawość otaczającego świata i chęć odnoszenia sukcesów w życiu.

Nie każde dziecko może wychowywać się w rodzinie, nie każde dziecko może otrzymać szansę na dobry start życiowy. Nie wszyscy o tym pamiętamy. Fundacja Pramerica ma za zadanie wspierać dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej. Wiemy, że są wśród nas osoby, obok których nie możemy przejść obojętnie.

Chcemy poprzez edukację, pomoc finansową i wolontariat umożliwić naszym podopiecznym nie tylko właściwy rozwój, lecz także bezpieczną przyszłość. Zależy nam, aby nasza organizacja była reprezentantem najwyższych standardów i krystalicznie czystym organizmem, któremu z zamkniętymi oczami można powierzyć pieniądze, będąc w pełni przekonanym, że wydane zostaną na rzecz naszych podopiecznych.

Misja i Cele

Chcielibyśmy zaznajomić Państwa ze statutem i celami naszej działalności. 

Prowadzenie Fundacji to dla nas wyzwanie szczególne. Nie chcemy zawieść ani siebie, ani naszych podopiecznych, których w miarę możliwości będziemy wspierać, aby wzmocnić ich start w dorosłe życie. Celem naszej Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej, w tym podopiecznym z domów dziecka, a także z innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Szczególnie zależy nam na zwiększeniu szans edukacyjnych tych młodych ludzi. Chcemy zmierzyć się z problemem marnotrawienia ich zdolności, pomóc im w rozwijaniu własnych umiejętności, pasji oraz realizowaniu ambicji. W środowisku gdzie zarówno dorośli, jak i dzieci, nie widzą przed sobą innej drogi niż korzystanie z pomocy społecznej, chcemy rozbudzać w uczniach ciekawość otaczającego świata i ambicję odnoszenia sukcesów w rzeczywistych realiach.

Nasza Fundacja jak wszystkie organizacje pożytku publicznego podlega stałej kontroli ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Finansów.

 

Cele statutowe Fundacji znajdziesz tutaj.

 

Niektóre z naszych projektów

Zbiórki odzieży i zabawek

Pracownicy i współpracownicy firmy Pramerica Życie TUiR SA bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem wspierają wszystkie akcje zbiórek: odzieży, zabawek, czy pomocy dydaktycznych, dla podopiecznych domów dziecka objętych przez nas opieką.

Potrzebujesz pomocy, napisz do nas: fundacja@pramerica.pl.
 

Ola

Ola urodziła się z zespołem wad wrodzonych, z których najpoważniejszą jest agenezja kości krzyżowej. Pomimo niedowładu spastycznego kończyn dolnych oraz przykurczy, dzięki prowadzonej od urodzenia systematycznej rehabilitacji, Ola chodzi samodzielnie, choć nadal potrzebuje pomocy przy pokonywaniu przeszkód, np. krawężników, czy schodów. Mimo licznych przeciwności Ola jest pogodną dziewczynką, która z chęcią uczęszcza do przedszkola oraz na dodatkowe zajęcia. Dzięki zaangażowaniu Piotra Schicka, Life Plannera z oddziału Poznań Mieszko oraz Fundacji Pramerica udało się nam przekazać środki na rehabilitację Oli oraz na zakup specjalnego obuwia korekcyjnego.

 

Maratończyk

Zapraszamy do zapoznania się z filmem dokumentalnym, przedstawiającym sylwetkę naszego podopiecznego Dariusza Strychalskiego, oraz jego zmagań w ultramaratonie Bad Water w Dolinie Śmierci. Film znajdziecie Państwo na stronie http://www.darekstrychalski.pl/.

 

Komputery dla DD w Otwocku

W czerwcu dla Domu Dziecka nr 13 w Otwocku sfinansowaliśmy zakup komputerów poleasingowych wraz z oprogramowaniem.

 

Fundacja Pramerica zorganizowała Dzień Wolontariusza

Do pracy w sobotę 24 kwietnia zmobilizowało się bardzo wielu naszych pracowników i współpracowników. W Polsce Dzień Wolontariusza został zorganizowany po raz trzeci, ale po raz pierwszy pod patronatem Fundacji Pramerica. W tym roku pracę na rzecz 12 ośrodków w Warszawie, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie oraz Łodzi podjęło ponad 750 osób! – pracowników i współpracowników Pramerica, jak również członków ich rodzin oraz przyjaciół. Wykonywali prace renowacyjne i porządkowo-wykończeniowe, takie jak sprzątanie i malowanie. Nie zabrakło również zabawy, wspólnego grilla oraz integracji z podopiecznymi odwiedzonych placówek.

 

List do św. Mikołaja

W dniach 15 i 17 grudnia gościliśmy podczas Wigilii w Domach Dziecka na Kole i w Otwocku. Oba spotkania wigilijne odbyły się w bardzo ciepłej, domowej atmosferze, przy świątecznych potrawach, blasku świec, kolędowaniu i występach dzieci. Obdarowaliśmy w sumie 95 cudownych dzieci prezentami, a dla nas - zarówno dla prowadzących tą akcję jak i dla całej Fundacji był to największy prezent świąteczny - wizyta w tych domach, dzielenie się z dziećmi opłatkiem i wspólne kolędowanie.

 

Zimowa Ekspedycja Wisła

Marek Kamiński, bez pomocy z zewnątrz, przepłynął Wisłę kajakiem w warunkach zimowych. Pokonał łącznie 959 km od źródeł Wisły do jej ujścia w około 14 dni. Nocował na brzegu Wisły lub na wyspach, pił przefiltrowaną wodę z rzeki i spożywał potrawy z wiślanych ryb. 
„W dorzeczu Wisły znajduje się ponad połowa powierzchni Polski. Chcę pokazać, jak wielki skarb mamy w samym sercu Europy i jak bardzo nie wykorzystujemy drzemiącego w nim potencjału.” – powiedział Marek Kamiński.
Zimowa Ekspedycja Wisła miała na celu udowodnić, że w sercu Europy można przeżyć równie niezwykłą przygodę jak na rzekach Alaski czy Syberii oraz pokazać potencjał przyrodniczy, turystyczny i ekonomiczny królowej polskich rzek. Ma zachęcać do aktywnego trybu życia, szczególnie tego związanego z wodą i Wisłą.
Fundacja Pramerica po raz drugi wspierała naszego najbardziej znanego podróżnika.

 

Konkurs Plastyczny

W ramach obchodów polskiego Dnia Wolontariusza, Fundacja Pramerica postanowiła wesprzeć również te dzieci, do których nie mogła dotrzeć tego dnia bezpośrednio. Przy wsparciu artysty plastyka zorganizowaliśmy zakup profesjonalnych płócien, farb i pędzli. Dzieci miały za zadanie namalować pracę na wybrany temat:

 • Kim chciałbym zostać w przyszłości;

 • Moja ulubiona pora roku;

 • Moje marzenie.

Wszystkie prace przeznaczymy na licytację, a dzieciaki zostały zaproszone na super wycieczkę z wieloma atrakcjami.

 

Sponsoring i inne działania

Chcemy, aby inwestycja środków pieniężnych w organizację czasu dzieci wiązała się z pożytkiem dla ich rozwoju. Do tej pory ufundowaliśmy dzieciom:

 • Wakacje dla dzieci z Domu Dziecka Nr 2 w Pogorzelicy i Jastrzębiej Górze;

 • Wyjazd pielgrzymkowy dla dziewczynki z Otwocka do Fatimy;

 • Opłacenie rejsu statkiem dla 17-letniego chłopca z Domu Dziecka Nr 2, którego plany zawodowe wiążą się z żeglarstwem;

 • Zakupiliśmy śpiwory, latarki, kalosze dla dzieci ze świetlicy środowiskowej ‘’Schowek” w Ząbkach na obóz w Piasutnie;

 • Opłacamy zajęcia hipoterapeutyczne (psychopedagogika połączona z jeździectwem) dla 13-letniej Weroniki;

 • Wspomagamy codzienne funkcjonowanie placówki w Kowalewie poprzez zatrudnienie i opłacanie kierowcy;

 • Zaszczepiamy w wychowankach Domu Dziecka Nr 13 w Otwocku  "ekologiczny styl życia" poprzez organizowanie konkursów hodowli roślin i ich pielęgnację;

 • Opłaciliśmy dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny dla półtorarocznego Natanielka (niedotlenienie mózgu, małogłowie, martwica pourodzeniowa);

 • Dofinansowaliśmy do protez 9-letniej Wiktorii (dziewczynka chora na artrogrypozę – choroba mięśni i stawów, po kilku operacjach przeszczepienia kości i bioder);

 • Ufundowaliśmy stypendium dla wychowanki Domu Dziecka w Kowalewie która podjęła studia w Mławie kierunek: Pedagogika Resocjalizacyjna.  

Fundacje i placówki, które m.in. wsparła Pramerica:

 • Dom Dziecka w Górcu

 • Dom Dziecka w Sieborowicach

 • Dom Dziecka w Chotomowie

 • Dom Pomocy Społecznej "Przedwiośnie" w Warszawie

 • Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową w Warszawie

 • Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci w Warszawie

 • Ośrodek "Caritas" w Knurowie

 • Towarzystwo Opieki nd Ociemniałymi, Zakład dla Niewidomych w Laskach

 • Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Ząbkach

Wsparcie i pomoc

Celem naszej Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej, w tym z domów dziecka, a także z innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Szczególnie zależy nam na zwiększeniu szans edukacyjnych tych młodych ludzi.
Nie możemy udzielić wsparcia w przypadku, gdy ktoś zwraca się do nas np. z prośbą o pomoc w założeniu firmy, prośbą o wypłatę środków etc.
Chcąc znaleźć organizację pozarządową, która zajmuje się konkretną działalnością, zachęcamy do odwiedzenie strony www.ngo.pl, na której znajduje się baza teleadresowa wszystkich organizacji pozarządowych działających w Polsce.

 

Kto decyduje o przyznaniu pomocy?

O tym, czy przesłane dokumenty kwalifikują daną osobę do przyznania pomocy, decyduje komisja, w skład której wchodzi trzech pracowników Fundacji. W przypadku wsparcia finansowego, ostateczną decyzję o jego udzieleniu podejmuje Zarząd Fundacji.

 

Jakie są warunki przyznania pomocy przez Fundację?

Warunkiem przyznania pomocy jest podpisanie porozumienia. Porozumienie podpisuje się po uprzednim przesłaniu dokumentów wskazanych przez Fundację. Fundacja ma prawo prosić o uzupełnienie dokumentów, ponieważ każdy przypadek jest inny, a co za tym idzie − również ostateczna dokumentacja zależna jest od sytuacji konkretnej osoby. Fundacja może podjąć decyzję o przyznaniu pomocy w momencie, gdy zostanie zgromadzona pełna dokumentacja.

Nikt z naszych Podopiecznych nie otrzymuje pieniędzy „do ręki”. Wszystkie rozliczenia następują na podstawie rachunków lub faktur VAT.

Zostań honorowym darczyńcą

Ty też chciałbyś pomóc naszym podopiecznym – Agacie, Kacprowi, Darkowi, Klaudii, Wiktorowi i wielu innym dzieciom? Możesz przekazać swój 1% podatku na rzecz działań statutowych Fundacji. Wystarczy wypełnić standardowy formularz rocznego zeznania podatkowego (PIT), a w nim rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku”. Należy wypełnić trzy pola:
 

1. Pełna nazwa fundacji: Fundacja Pramerica

2. Numer wpisu do KRS: 0000335750

3. Obliczona równowartość 1% podatku należnego Możesz również wypełnić PIT z pomocą programu PIT Projekt 2013.

 


Wspomóc naszą Fundacje można także poprzez stałe, np. comiesięczne wpłaty. 
Wystarczy złożyć w swoim banku stałe zlecenie przelewu określonej kwoty na rachunek Fundacji.

Konto bankowe:
Bank Handlowy S.A. 22 1030 1508 0000 0008 0481 1001

Pomóż nam zmienić świat na lepszy!

Skontaktuj się z nami

Fundacja Pramerica 
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
fundacja@pramerica.pl 
 


Prudential Financial, Inc. (PFI), spółka zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, nie jest powiązany w żaden sposób z Prudential plc, spółką zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii.